Politianmeldelse af Søren Espersen, for brud på Genevekonvention.
Kontakt forfatteren af dette andragende
systemDK/Retsvæsnet,
er her nogle eksempler på
1 persons sager:
SystemDK = Kaos & lovbrud
Vil man ikke tage sig af det i Danmark må vi sende det videre til ICC - den internationale starffedomstol. At opfordre til krigsforbrydelser er ikke i orden.
og han har samme måde hadefulde måde att tänke på som,isil.
Siden hvornår har det været nødvendig at have x antal underskrifter for at politi anmelde en person?
Vil foreslå alle de der skriver under til at tage til nærmeste politi station imorgen(mandag) tidlig, og anmelde Søren Espersen for opfordring af drab på civile.
Jeg tager det i mig igen hvis hans familie rejser til området og han stadig holder fast i sin mening, for så kan han føle hvordan 90% af hele Mellemøstens befolking har det hver evig eneste dag. Forskellen mellem ham og ISIS er svær at se.
This comment has been removed by the person who wrote it.
Re:
det er rigtigt. Man kan også anmelder ham i andre lande, for opfordring til at bryde en convetion eller lov, man kan også anmelde manden for opfordring til vold og terror. husk på at Pinochet blev anmeldt ud fra Chile, og herefter andholdt. Det kan være at den danske ret system vurrdere at at der ikke er grundlag til at straffe manden, og det skal man repektere, men man kan bede om alle sine venner i udlandet til at anmelde ham.
Man kan ikke bombe, for at slå islamister ihjel, hvis de er i en gruppe i et hus, uden at ramme alle i det hus. Jeg er sikker på, at det er det han mener. Dk vil da ikke lede efter kvinder, bare for at slå dem ihjel. Styr jer lige. Det er jo sjældent, at aviser citerer korrekt, de tager noget ud, af en sammenhæng. Og nej, jeg stemte ikke på DF.
Det er en alvorlig trussel og uhørt i et demokrati.
Re:
Der findes altså kvinder som er en del af isis, men det glemmer i vel i jeres hysteriske anfald
| This discussion has been closed. |