JA til genbrugsplads i Kjellerup
Den nye genbrugsplads i Kjellerup kommer til at ligge i erhvervsområdet ved Fabriksvej i Kjellerup. Affaldschefen forventer, at pladsen bliver på mellem 15.000 og 17.000 kvadratmeter.
Vi er mange der har ventet på dette i mange år, og det vil spare borgerne i Kjellerup og opland for mange kilometer på vejene.
Krabbes grønne ring bliver ikke lukket. Den går i forvejen forbi et udlagt erhvervsområde og får derfor, på et kort stykke, en genbrugsplads som nabo.
Den tunge transport må forventes til et erhvervsområde. Den vil formentlig komme uanset hvilke type erhverv der måtte blive placeret i området.
Som borger siger vi JA til kommunens planer.
Kontakt forfatteren
Administrer dine underskrifter
Har du ikke modtaget bekræftelsese-mailen eller ønsker du at fjerne din underskrift?
Administrer dine underskrifterDel denne underskriftsindsamling
Hjælp med at skaffe flere underskrifter til denne indsamling
Betalt Annoncering
| Log in for at administrere din anmodning. |
Ændring sker ikke ved at forblive tavs.
Skaberen af denne underskriftindsamling stod frem og handlede. Vil du gøre det samme?
Andre underskriftsindsamlinger, som du kunne være interesseret i
Vi tilbyder at hoste online underskriftindsamlinger. Lav en professionel online underskriftindsamling ved hjælp af vores kraftfulde tjeneste. Vores underskriftindsamlinger bliver nævnt i medierne dagligt, så at oprette en underskriftindsamling er en fantastisk måde at blive set af offentligheden og beslutningstagere.