Hjælp med at bevare Byg og Leg i Vejle på Nørremarken.
Er du en af de mange der er glade for det natur skønne område oppe på Nørremarken, Byg og Leg. Det er et frirum som bliver benyttet af børnefamilier, ældre, personer med udfordringer og folk der elsker natur og dyr, ja sådan set næsten alle både fra Nørremarken men også fra resten af Vejle.
Byg og Leg er lige nu desværre rigtig tæt på at lukke ned, en af de eneste grønne og idyliske områder på Nørremarken. Så synes vi alle skal samle os og hjælpe med at samle underskifter så vi forhåbeligt kan få Vejle kommune til at genoverveje deres besluting om lukningen af Byg og Leg. 
Natacha Phillip Kontakt forfatteren af dette andragende
Meddelelse fra administratoren af dette webstedVi har lukket denne underskriftsindsamling, og vi har fjernet underskriveres personlige oplysninger.Den Europæiske Unions generelle databeskyttelsesforordning (GDPR) kræver en legitim grund til lagring af personlige oplysninger, og at oplysningerne opbevares så kort tid som muligt. |