Retfærdig_Førtidspension_Nu
Kontakt forfatteren af dette andragende
Re: Re: Re:
Selvfølgelig er der også her folk der snyder, ligesom alle andre steder. Jeg kender da også flere som snyder i skat eller laver sort arbejde. Men det ændre ikke på at der er masser af syge som ikke snyder og faktiske er syge.
Jeg misktænker da heller ikke alle arbejdere for snyd og jeg er hellere ikke misundelig over deres sindsyge høje lønninger.
Jeg ville bare ønske at det var mig der havde den høje løn samt det gode helbred.
Hvem ved, måske er det en af jer selv, det går ud over næste gang.
er selv berørt af dette og har været det siden 2003 efter et trafikuheld .
siden er diagnoser fjernet og skadernes omfang ændret af sagsbehandlere
på trods af lægeerklæringer der siger fra 2005 at mine WHIPLASH SKADER ikke vil blive bedre så er de blevet værre efter den behandling man får . forsstil jer tage en elkørestol på et fortorv over 10 km i kbh med desse skader i ryg nakke ja hele kroppen efter have mødt en varevogn i en foggænger overgang
FYSISKE sygdom blev gjort PSYKISK. efter sagsbehandlerne i jobcentrene havde fiflet med dem og det gør de stadig
Det sagde jeg nej tak til. Fik i stedet en revalidering til ny uddannelse.
Som jeg så har levet af indtil 2012 hvor jeg blev kørt ned, med flere skader til følge.
Nu kan jeg ikke få førtidspension, går sygemeldt på 3 år på kontanthjælp, uden der sker noget som helst.
Det er bare ikke i orden
| This discussion has been closed. |