Kejser Wilhelm Statuen hjem til Haderslev
Jeg laver denne underskrift indsamling, for at få en del af Haderslevs historie hjem igen, har ikke rigtig forstået hvorfor Kejser Wilhelm Statuen som jo er en del af Haderslevs historie. Skal stå på Sønderborg slot! Hvorfor? Alle snakker om genforeningen og 100 året herfor, det er Statuen også en del af, Statuen bør hentes hjem til Haderslev igen og stilles op, den behøver ikke en æresplads men en plads i bybilledet som minde om vores historie.
Meddelelse fra administratoren af dette webstedVi har lukket denne underskriftsindsamling, og vi har fjernet underskriveres personlige oplysninger.Den Europæiske Unions generelle databeskyttelsesforordning (GDPR) kræver en legitim grund til lagring af personlige oplysninger, og at oplysningerne opbevares så kort tid som muligt. 5 |
| Log in for at administrere din anmodning. |
Ændring sker ikke ved at forblive tavs.
Skaberen af denne underskriftindsamling stod frem og handlede. Vil du gøre det samme?
Andre underskriftsindsamlinger, som du kunne være interesseret i
Vi tilbyder at hoste online underskriftindsamlinger. Lav en professionel online underskriftindsamling ved hjælp af vores kraftfulde tjeneste. Vores underskriftindsamlinger bliver nævnt i medierne dagligt, så at oprette en underskriftindsamling er en fantastisk måde at blive set af offentligheden og beslutningstagere.