Giv os online eksamen på UCL januar 2022

Vi på Socialrådgiveruddannelsens 2. Semester, UCL Odense,mener at der skal tages en beslutning om vores eksamen i januar. 

Corona gør fremmøde usikkert. Også når vi kommer til midt januar 2022.

Mange har måske stadig hjemsendte børn, kan blive alvorligt syge af corona, ikke kan få indrejse i landet, skal rejse på tværs af landet eller noget helt 5. 

Derfor ønsker vi lovning på at vores eksamen på den ene eller anden måde afvikles uden fysisk fremmøde.

Vi står ALLE i helt unikke situationer midt i en raserende pandemi. Det ønsker vi ledelsen var forståelse for. 

Indsamlede underskrifter vil blive sendt til ledelsen ved udgangen af 2021.


Isabella. 2 semester. Nethold UCL    Kontakt forfatteren af dette andragende

Underskriv denne indsamling

Ved at underskrive accepterer jeg, at Isabella. 2 semester. Nethold UCL vil kunne se alle de informationer jeg angiver på denne formular.

Vi viser ikke din e-mailadresse offentligt online.

Vi viser ikke din e-mailadresse offentligt online.


Vi skal kontrollere, at du er et menneske.

Jeg giver samtykke til behandling af de oplysninger jeg angiver i denne formular, til følgende formål:




Betalt Annoncering

Vi vil reklamere for denne petition til 3000 mennesker.

Lær mere...